Az Állomás legfőbb célja, a növényvédelmi gépek felülvizsgálati feladatait ellátó országos rendszer kiépítése és üzemeltetése, a meghatározott jogszabályi keretek között, továbbá a magyar növényvédelem gépparkjának pontos felmérése, a növényvédelmi tevékenység szakszerű javítása, komplett szaktanácsadási és szakirányítási rendszer kiépítése, valamint az európai és hazai követelményeknek való teljes körű megfelelőség elérése.
A 2000. évi LXXXIV. törvény alapján létrejön a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara.
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara Fejér Megyei Szervezetének kezdeményezésére az országos szervezet célul tűzi ki a növényvédő gépek felülvizsgálati kérdésének megoldását.
A Kamara országos vezetősége megbízza az NMNK Fejér Megyei Szervezetét a koncepciók kidolgozásával és a rendszer felépítésének irnyításával.
Az NMNK Fejér Megyei Szervezete (mint kezdeményező és szakmai irányító) és a Hajnalpír Kft. (mint beruházó és üzemeltető), közösen indítják el az első kísérleti mobil állomást.
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara Fejér Megyei Szervezete az Országos Kamara megbízása alapján létrehozza a Növényvédő Gép Ellenőrző Állomást október 1-jén kelt határozatával.
A Növényvédő Gép Ellenőrző Állomás elkezdi tevékenységét, és az országos rendszer kiépítést.
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, valamint a MANOK-Növényorvos Kft. megbízásával és koordinációjával az alábbi feladatokat látjuk el:
Munkánk során számos felsőoktatási intézménnyel és szakmai szervezettel alakítunk ki kapcsolatot. Célunk ezen kapcsolatok ápolása és felhasználása a növényvédelem szakmai fejlődésének elősegítése érdekében.
Igyekszünk a legtöbb fórumon a legkorszerűbb formában megjelenni, hogy elérhetőek legyünk és segítséget nyújthassunk a gazdálkodók számára!
Jegyzőkönyveinkkel, jegyzeteinkkel és minden adatközvetítő formával átlátható, illetve objektív szempontokat kívánunk nyújtani, a jó gazdálkodói döntések meghozatalának érdekében.
...mikor a növényeket kémiai szerekkel kezeljük, a célunk legfőképpen azok védelme, ápolása. Fokozott figyelmet kell tehát fordítsunk a kijuttatás-technológiánkra, és így gépeinkre is, hiszen felelősséggel tartozunk a növényeink, gyermekeink, s közvetetten embertársaink iránt. Ahhoz, hogy a hazai termelés biztonságos maradjon mindannyiunk számára, kimagasló szakértelemmel és odafigyeléssel kell forduljunk munkánk felé... Bakonyi István